Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sue Thomas agentka FBI

26. 11. 2007

Sue Thomas agentka FBI

Natočení amerického seriálu Sue Thomas: F.B.Eye bylo inspirováno skutečným životním příběhem ženy, která dokázala navzdory postižení vystudovat univerzitu a vybudovat si úspěšnou kariéru u FBI.

Hluché hrdince Sue Thomas (Deanne Bray) je zprvu přidělena nezáživná a nepříliš motivující práce v laboratoři, kde analyzuje otisky prstů. Po nějakém čase si však agent Jack Hudson (Yannel Bisson) všimne její jedinečné schopnosti odezírat řeč ze rtů a zařadí ji jako zvláštní agentku do své elitní skupiny. Šťastná Sue je zavalena prací a co jí chybí na zkušenostech, dohání nadšením a odhodláním.

"Nikdy předtím nebyl natočen televizní seriál o životě a kariéře hluchého člověka, kterého by navíc ztvárnil sluchově postižený herec. Když se Deanne přihlásila na konkurz, okamžitě nám bylo jasné, že nad ostatními vyniká. Je ohromně nadaná a její postižení jí v této roli paradoxně pomohlo," tvrdí jeden z tvůrců Dale Alan Johnson.

Ve Spojených státech má seriál obrovský úspěch nejen mezi běžnými diváky, ale i mezi sluchově postiženými, kteří v této zemi tvoří celých deset procent populace, tedy zhruba 28 milionů.

Fotečky:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

abnhjý

(denduklii, 9. 11. 2008 19:05)

http://fbi-horse.blog.cz/ muj bloog

Sue

(petula, 20. 1. 2008 20:37)

je to super blog fak uzasnej.miuji serial Sue Thomas,ale nenasel by se pls v tvem archivu na shlednuti pls.dik

Mystifikace slyšící veřejnosti

(Ellis, 9. 1. 2008 11:40)

Jako sluchově postižená a odezírající musím upozornit na fakt - že seriál ztvárněním "nadpřirozené schopnosti" Sue číst ze rtů, co je řečeno je hotovou pohádkou.
Vizualizátorovat (novodobý termín pro odezírání - který prosazuje ASNEP) je velice těžké a záleží na momentálním psychickém stavu jedince. A rozhodně to nejde tak plynule, jak nám předvádí Sue - jsou zde mnohokrát etapy, kdy se špatně porozumí nebo pochopí řečené v jiném smyslu!

a stránky

(Andy, 27. 11. 2007 16:33)

jo a stránky www.machovkaand.blog.cz

diplom

(Andy, 27. 11. 2007 16:32)

máš u mě diplom!

diplom

(kamino, 26. 11. 2007 21:34)

ahojky máš u mě diplom www.kaminooo.blog.cz