Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak stahovat z RapidShare.com

Takže tady je návod, jak stahovat soubory ze serveru RapidShare.com, doufám že vám pomůže:


1.Klepněte na odkaz na rapidshare, objeví se stránka, na té odrolujte dolů a klikněte na Free:

Návod na rapidshare.com, krok 1.


2. Objeví se odpočítávání (pokud ne, stala se chyba - viz. níže):

Návod na rapidshare.com, krok 2.


3. Opište kód z obrázku a klikněte na Download:

Návod na rapidshare.com, krok 3.

Pak by vám mělo začít stahování. Nepoužívejte žádné programy pro stahování stahujte normálně přes prohlížeč (Uložit soubor na disk).


Může se ale taky objevit jedna z těchto "chyb":


Chyba 1: Špatně opsaný kód. Opiště ho znovu. V kódu nejsou nuly (0) ale jen písmena (O). Na velikosti nezáleží, na pořadí samozřejmě ano. V tomto případě nemusíte klikat na odkaz a opakovat celý postup znova, ale stačí kliknout na Zpět v prohlížeči a opravit zadání.
Podobná chyba se objeví, když kód zadáte příliš pozdě. Na zadání kódu máte totiž po objevení asi 1-3 minuty. V tomto případě klikněte na odkaz Click here to try again a opakujte celý postup znovu.

Návod na rapidshare.com, chyba 1.


Chyba 2: Již stahujete soubor. RapidShare podle IP adresy počítače kontroluje, zda již nějaký soubor nestahujete. Pokud ano, další nepovolí. Řešení je nechat dostáhnout co stahujete, nebo zrušit, a pak začít stahovat jiný, po určité době (viz. chyba 3).

Může se ale taky stát, že se objeví tato chyba, aniž byste něco stahovali. Je totiž možné, že máte neveřejnou IP adresu nebo se připojujete přes proxy server. Tady jsou 3 řešení: Koupit si placený účet na RapidShare (což rovnou vylučuju :-D), požádat poskytovatele o přidělení veřejné IP (většinou jsou placené, ale já ji naštěstí měl zadarmo :-D , a nebo jednou fintou, která souvisí s třetí chybou a je tam popsána.

Návod na rapidshare.com, chyba 2.


Chyba 3: Počkejte si, než budete moci stahovat další. RapidShare v neplacené verzi omezuje stahování přibližně hodinovým limitem. Tato doba je závislá na množství přenesených dat (nikoliv na velikosti souboru). Tzn. pokud stahujete 100 MB soubor a po 2 MB vám spadne net, nemusíte čekat přes hodinu, ale jen pár minut.

Takže pokud chcete stáhnout více souborů po sobě, dobrým řešením je stáhnout soubor, hned nakliknout další, provést krok 1 (v tomto návodu), a číslo v závorce (= počet minut po kterých můžete stáhnout další soubor) si nastavit do časovače (v mobilu, nebo postačí kuchyňská minutka). Po této době kliknout v prohlížeč s tou stránkou na Obnovit (klávesa F5), pokud se vám zobrazí okno, tak na Odeslat, Pokračovat, OK, nebo jak to tam máte. Pak už postupujete dál od kroku 2.

S tímto taky souvisí výše uvedený finta s IP adresou. Tak tedy, pokud se objeví Chyba 2, tak každou chvliku (každých 5-10 minut) obnovujte (F5) stránku. Jakmile se objeví Chyba 3, nastavte si tuto dobu do časovače (viz. výše chyba 3). Až vás časovač upozorní, obnovte stránku. Pokud se objeví znovu chyba 3 s čekáním 1-2 minuty, aktualizujte přibližně každou půl minutu, dokud se neobjeví odpočítávání. Pak opište kód a potvrďte stahování co nejrychleji, protože musíte být rychlejší, než váš "soused" na stejné IP. (On to nemusí být soused, může být třeba z druhého konce města :-) )

Návod na rapidshare.com, chyba 3.


Chyba 4: Soubor zde již není. Stránka napíše ještě přek kliknutím na Free něco ve smyslu File was deleted. Znamená to, že soubor byl již vymazán. V tomto případě neváhejte a napište mi do vzkazníku zde na blogu, případně na e-mail stahujmp3zadara@seznam.cz. Napište mi autora a název alba, ve kterém to nefunguje, pokud je tam víc tam víc odkazů, uveďte, o jaký konkrétní odkaz se jedná. Já se pokusím v co nejkratší době takovýto odkaz obnovit (reuploadnout a dát sem nový odkaz). Pomůžete tím udržení funkčnosti této stánky a na tom přece záleží, ne? ;-)


Tak to by bylo k tomuto asi tak vše, snad vám tento návod pomůže. Kdybyste měli nějaké dotazy, pište je jako komentář k tomuto článku a nebo do sekce dotazy zde na stránce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

otestujte toto

(Jan Novák, 30. 1. 2008 20:26)

Pro lidičky co chtějí jednoduše, pohodlně a v klidu stahovat z rapidshare je tu rapidspool.Rapidspool nabízí účty od 10kč/měs. nebo 99kč/rok!.!.! Registrace a následovné stažení programu je zcela zdarma.Stačí se nezávazně zaregistrovat stáhnout programek rapidspool a po spuštění programu nastavit tarif a zaplatit smskou je to jednoduché pak jen nakopete linky a vše se samo stáhne. Sám jeden účet vlastním a jsem spokojen.Tak neváhejte a zkuste to za ty peníze to určitě stojí 10kč nikoho nezrujnuje. zaregistrujte se tady : http://www.rapidspool.cz/nova-registrace.php?ref=7975

diplom

(kamino, 26. 10. 2007 10:42)

máš umě diplom!
kaminooo.blog.cz

tvá básnička

(pájinka, 23. 10. 2007 18:49)

ahoj u mě na blogu jsi do soutěže o nej básničku napsala komentář ale já nevím jestli to je 1 nebo 2 básničky tak mi plosím napiš na blog jak to je děkuju